Tasuta transport Itella Smartpost
Tasuta transport Itella Smartpostiga tellimustele üle 35 EUR

Toomingamarjajahust

Tegemist on unikaalse, traditsioonilise siberi tootega. See valmistatakse kuivatatud metsiku toominga marjadest. Marjad korjatakse Baikali valglaalal, järve suubuvate jõgede kallastel

Kasutamine:

Kasutatakse pagari- ja kondiitritoodete valmistamisel – tordid, pirukad, keeksid, liivaküpsised, plaadikoogid – lisamaks neile iseloomulikku šokolaaditooni, rummi ning mandli aroomi ja maitset. Kasutatakse ka vormiroogade, pirukatäidise, kissellide ja kondiitrikreemide valmistamisel.

Kasulikud omadused:

Toomingamarja jahu ei sisalda gluteeni, selle kalorsus on kolm korda madalam kui nisujahul, kuid selles on palju fütontsiide.

Marjade korjamine ja jahu valmistamine

Metsik toomingas – see on Siberi jõgede kallastel sageliesinev puu, kasvab ökoloogiliselt puhtas keskkonnas Baikali valglas. Kohalik elanikkond on läbi aegade toomingamarju korjanud ja neid ka hilisema kasutuse jaoks käsitöönduslikult töödelnud. Sealjuures peenestatakse kivi koos viljalihaga, seejärel sõelutakse suuremad tükid välja. Ka tänapäeval korjatakse toomingamarju esiemade kombel käsitsi. Marjad kuivatatakse ahjudes 60°С juures. Seejärel jahvatatakse marjad jahuks, suurem osa kive on eelnevalt eemaldatud. Seda selleks, et jahu saaks võimalikult ühtlane ja kasulik, sellest valmistatud tooted aga omandaksid maheda maitse.

Koostis: toomingamarjad

100 g toiteväärtus:
1149kJ/278kcal; rasvad 4,38g, millest küllastunud rasvhapped 0,1g;süsivesikud 24g, millest suhkrud 11g; kiudained 55g; valgud 8,5g, sool <0,01 g.

Säilitamine: 12 kuud valmistamise kuupäevast, kui säilitatakse temperatuuril mitte üle +25°С suhtelises õhuniiskuses mitte üle 75%