Tasuta transport Itella Smartpost
Tasuta transport Itella Smartpostiga tellimustele üle 35 EUR

Seedriseemnetest

Siberi seedermänd, Pinus cembra sibirica – „Taiga kuningas“.ass_big_2[1] (1)

Siberi seedermänd kasvab 35-45 meetri kõrguseks, tüve läbimõõt 1,5-2 meetrit. Puud kasvavad väga aeglaselt (40-45 päeva aastas) ja elavad 300-1000 aasta vanuseks. Erinevalt enamikust muudest okaspuudest puhkeb Siberi seeder juunikuus õide. Aasta pärast õitsemist küpsevad mahakukkunud käbidest seemned. Protsess kestab ca 14-15 kuud.

Seedrid annavad suurima käbisaagi, kui nad on saanud 60-100 aasta vanuseks. Seedriseemned on läbi aegade olnud Siberi ja Uraalide elanike jaoks tähtsaimaks toiduainetööstuse tooraineks.

Me korjame oma seedriseemned Burjaatiast, Baikali järve valglaaladelt. See piirkond on ökoloogide erilise järelvalve all. Siia on keelatud igasuguste loodusele kahjulike tööstusrajatiste ehitamine. Meie seedermännid kasvavad mägisel alal, kus pole ei teid ega inimesi.

Mis eristab meie Siberi seedriseemneid muudest sarnastest toodetest (lisaks suurepärasele kvaliteedile), on see, et meie seemnetuumad, mis müügiks pakendatakse, on kõik täpselt ühesuurused. Ühe seemnetuuma suurus on umbes 8 mm ja 100g-s sisalduvate seemnetuumade arv on 1020. See on juba iseenesest tõestus, et meie puhul on tõepoolest tegemist erakordselt kõrgkvaliteetse tootega!

On veel üks erinevus meie („Aiu“) seedriseemnete ja muude piiniaseemnete vahel. „Aiu“ pakendis on kaks kihti: esimene on vaakumpakend, mis kaitseb seedriseemneid oksüdeerumise eest. Teine, ülemine kiht, kaitseb seedriseemneid valguse jms väliste kahjustuste eest. Sel viisil säilitame siberi seedermänni seemnete hõrgu ja omapärase maitse ning ka nende mitmed tervisele kasulikud omadused.