Tasuta transport Itella Smartpost
Tasuta transport Itella Smartpostiga tellimustele üle 35 EUR

Seedriseemneõlist

Nõudlus kõrgkvaliteetse seedriseemneõli järgi on alati olnud kõrge nagu tema hindki.ass_big_3[1]

Seedriseemneõli toodetakse kahel erineval viisil: külmpress- ja kuumpressmeetodil (kõrgetel temperatuuridel). Mõlemal juhul on tulemuseks õli, mis näeb välja samasugune: merevaiguvärvi, kerge seedrile omase lõhna ja maitsega. Tervist mõjutavate omaduste poolest on aga need õlid täiesti erinevad.

Külmpressimeetodi puhul pannakse koorest puhastatud seemnetuumad pressi. Valmis õli eraldadatakse ja filtreeritakse. Õli, mida sel meetodil valmistatakse, on äärmiselt kasulik ja seda kasutatakse laialt nii ravimi- kui ka kosmeetikatööstuses. Külmpressimine on väga kulukas protsess, kuid tulemuseks on parima kvaliteediga õli.

Kuumpressmeetod ehk tootmine kõrgetel temperatuuridel toimub mitmel erineval viisil. Tootmismeetodid on odavad, kuid õli, mis ekstraheeritakse kõrgetel temperatuuridel, on kõigest üks tavaline kulinaarne seedriseemneõli, mille tervist mõjutavad omadused on palju halvemad kui külmpressitud õli puhul.

Meie seedriseemneõli on valmistatud külmpressimeetodil. Tootjate vabrik („Aiu Group“) on täielikult varustatud moodsate seadmetega, mis on valmistatud Šveitsis, Suurbritannias, Saksamaal ja Venemaal. Aastal 2012 sai vabrik ultramodernse varustuse – spetsiaalsed ülikõrge kvaliteediga tammepuust valmistatud pressid seedriseemneõli külmpressimise jaoks ning kiviveskid, mis võimaldavad toota kõige mahedamat seedriseemnejahu.