Tasuta transport Itella Smartpost
Tasuta transport Itella Smartpostiga tellimustele üle 35 EUR

Männiseemnesündroomist

Me tunneme suurt muret selle nii-öelda männiseemnesündroomi pärast (tihti kutsutakse seda ka männisuuks), mille avastasid Belgia arstid 2001. aastal.pine-cones-1380548-640x480

Männiseemnesüdroom tähendab seda, et pärast teatud liiki männiseemnete söömist, maitseb kõik, mida sa sööd, mõrult või su keel maitseb nagu hõbepaber.

Vastavalt hiljutisele Hollandi Wageningen Ülikooli uurimusele põhjustavad männiseemnesündroomi Hiina seedermänni Pinus armandii seemned: “Leiti, et Pinus armandii põhjustab järjekindlalt PNS-i (männiseemnesündroomi). Pinus koraiensis (Korea seedermänni seemned) ja Pinus sibirica (Siberi seedermänni seemned) on juba pikalt end turul tõestanud ja ei põhjusta männiseemnesündroomi.”

AIU Siberi seedermänni seemned kasvavad vabas looduses (Baikali järve piirkonnas) ja neid koristatakse käsitsi. Seedrid, mis kasvavad Baikali järve läheduses, kuuluvad Pinus sibirica liiki. Seega ei sisalda AIU männiseemned Pinus armandii seemneid ja ei põhjusta männiseemnesündroomi (männisuud).